Jak jsem se dostala k homeopatii

Placebo nebo lež?

Homeopatie mě rozčilovala

Dříve jsem nevěděla, jak vlastně homeopatie funguje. Řídila jsem se  návody z internetu a vlastní spekulací. Protože jsem nabyla dojmu, že mi nemůže ublížit nesmyslně jsem s ní experimentovala.

Každý tvrdil něco jiného a mě rozčiluje, když něčemu nerozumím :-). Začala jsem mít podezření, že je to celé fakt nějaká blbost - placebo a šarlatánství.

Za pár let se mi narodila dcera. Rozčilovala se taky. Od miminka a pořád. Všechno byl problém, všechno bylo špatně. Měla jsem doma hypersenzitivní dítě s projevy PAS a moje životní zoufalství mě přivedlo až na práh učebny ČŠKH. Přišla jsem konečně pochopit jak to s tím "cukrem" doopravdy je, našla jsem odpovědi na své otázky a především řešení pro mou dceru, která je dneska spokojenou holčičkou bez zdravotních a psychických obtíží.

Studium mě ale naučilo mnohem více.

Dostala jsem odpovědi na otázky, které se týkali života a smrti, filozofie, psychologie, psychosomatiky...

Studovat 3 roky?

Sorry, nejsem blázen!

Touha přijít homeopatii na kloub, byla silnější než obavy, že to  s dráždivým dítětem nepůjde skloubit. Jenže... když máte moudrého učitele, tak to jde samo a roky utečou jako voda.

Nejen že mi pomohl Mgr. Pavel Opelka, RHom konečně rozlousknout problematiku homeopatie, ale začala jsem chápat vývojovou psychologii, psychosomatiku, a také to, proč je důležitá rovnováha mezi spiritualitou a hmotným světem.

Studovat 3 roky medicínské minimum? Sorry nejsem blázen!

O pár let později jsem v tom namočená až po uši a je to teda masakr. Musím říct, že klobouk dolů tomu, kdo medicínu dokázal vystudovat. Jako uf uf! Jsem ale moc ráda, že jsem do toho šla, protože to pro mě jsou opravdu cenné informace. Je opravdu důležité při homeopatii brát v potaz, při hledání příčiny potíží, nejen psychosomatiku, ale i fyziologii. Asi mě nikdy nepřestane fascinovat, jak je lidské tělo geniální a moudré. Tak ještě pár měsíců a je to za mnou!